Ako sa zapojiť?

Venujte hodinu Zemi


Pridajte sa k Hodine Zeme a venujte 60 minút tomu, že spravíte niečo pozitívne pre našu planétu.

  • Zorganizujte v rámci svojej organizácie, firmy, miestnej komunity, obce či mesta brigádu, čistenie brehov rieky, jazera, lesa, parku, sadenie stromov, úpravu komunitnej záhrady, alebo podobnú činnosť na zveľadenie prírodného prostredia vo vašom okolí.
  • Zaregistrujte svoju organizáciu, firmu, obec, mesto v časti Napíšte nám, alebo potvrďte svoje zapojenie emailom na adrese hcarska@wwfsk.org.
  • Akciu si naplánujte na sobotu 25. marca 2023, alebo sa k iniciatíve pridajte v iný termín a venujte aspoň 60 minút Zemi.
  • Informujte o vašom podujatí na webe a sociálnych sieťach, použite logo, banery a vizuál Hodina Zeme, ktoré si stiahnete nižšie.
  • Zdieľajte fotky a videá z vášho podujatia na sociálnych sieťach a pridajte hastag #hodinazeme #VenujHodinuZemi #BiggestHourForEarth #EarthHour #MyHourForEarth a označte WWF Slovakia na FacebookuInstagrame.

Symbolicky vypnite svoje osvetlenie


Symbolické vypínanie svetiel na 1 hodinu, na Hodinu Zeme, v sobotu, 25. marca 2023, od 20:30 do 21:30, je poznávacím znakom celej kampane. Na 60 minút zhasnite osvetlenie vo svojej domácnosti.

Vypnutie osvetlenia je len symbolické, vyjadruje vieru v pozitívnu zmenu. Hodina Zeme však už nie je o jednej hodine ročne. Pomôcť našej planéte môžete vo svojom každodennom živote.

Hodina Zeme v Bratislave. Foto: Marek Velček/WWF Slovensko.

Urobte zmenu vo svojom každodennom živote


Hodina Zeme nie je len o zapojení sa na jednu hodinu v roku. Našej planéte môžete pomôcť vo svojom každodennom živote. Každý z nás ma silu urobiť zmenu a spolu sa naše činy zrátajú a dokážeme veľké veci.

Stačí zlepšiť niečo úplne jednoduché. Zhasnite za sebou svetlo v miestnosti, v ktorej sa nikto nenachádza, pokiaľ nemusíte, nechoďte autom, nasadnite na autobus, bicykel alebo sa prejdite pešo. Separujte odpad, šetrite vodou, nakupujte lokálne výrobky… Je skutočne veľmi veľa spôsobov, ako môžete pomôcť Zemi, stačí si len vybrať. Zmeňme spoločne klimatické zmeny.Informujte o Hodine Zeme


Je mnoho spôsobov, ako môžete dať vedieť o Hodine Zeme. Povedzte o nej svojim susedom, priateľom, známym, kolegom a iným pomocou emailov, bulletinov, letákov či na webovej stránke. Podporujte zamestnancov a kolegov a ich rodiny, aby sa zúčastnili Hodiny Zeme. O Hodine Zeme dajte vedieť aj svojim partnerom, klientom, dodávateľom a zákazníkom.

Na Vaše webové stránky si môžete pridať odkaz alebo banner Hodiny Zeme, Hodinu Zeme môžete pridať aj do svojich katalógov a iných tlačených a emailových materiálov, ktoré zasielate svojim zákazníkom. Akciu môžete spropagovať aj plagátom vo firme, obchode, na nástenke – vo vašej spoločnosti či obci.

Podobným spôsobom môžu o Hodine Zeme informovať aj školy a univerzity u svojich študentov, kluby a spolky u svojich členov, hotely u svojich hostí či bary u zákazníkov.

Nezabudnite dať o Hodine Zeme vedieť aj svojim známym na sociálnych sieťach! Buďte hlasom našej planéty. Venujte hodinu Zemi #VenujHodinuZemi #HodinaZeme.Oficiálne video Hodiny Zeme 2023 so slovenskými titulkamiMateriály na stiahnutie

Po kliknutí na jednotlivé obrázky sa zobrazí verzia v plnom rozlíšení.LogáPosteryŠtvorcový bannerBannery na šírkuBannery na výšku

Zapojíte sa do Hodiny Zeme?

Napíšte nám